علم و ایمان، دو بال پرواز انسان به سوی قله سعادت

۰۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۰ کد : ۳۲۲۲ اخبار و اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۳۹
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: انسان برای رسیدن به قله کمال و سعادت باید با دو بال علم و ایمان پرواز کند.
علم و ایمان، دو بال پرواز انسان به سوی قله سعادت

حجت الاسلام "محمدعلی حسین پور" در آیین معارفه دانشجویان نو ورود دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن بیان برخی آیات قرآن کریم و روایات ائمه اطهار (ع) پیرامون ضرورت علم اندوزی، اظهار داشت: خداوند در قرآن می فرماید "ما به کسانی که علم و ایمان دارند درجات می دهیم".

وی خطاب به دانشجویان تأکید کرد: کسانی که به درجات علمی رسیدند زحمات زیادی را متحمل شدند شما هم زحمت بکشید و تلاش کنید تا به این درجات دست یابید. به قول یکی از اساتید حوزه، پیشرفت و ترقی دانشجو و طلبه در گرو سه عامل نظم، جدیت و تلاش شبانه روزی و توکل بر خداوند متعال است.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری با بیان اینکه همه عوامل دانشگاه در خدمت دانشجویان است تا با تحصیل به مقام علمی برسند، ابراز داشت: دانشجویان در کنار درس، از اوقات فراغت خود نیز به خوبی استفاده کرده و با کانون ها و امور فرهنگی دانشگاه و نهاد مقام معظم رهبری همکاری کنند تا هم برای خود و هم برای دیگران مفید باشند.

گفتنی است "اردوی پیش دانشگاهی" به منظور آشنایی نودانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با فضای دانشگاه، مسئولان و تشکل های دانشجویی روز یکشنبه برگزار شد. در این مراسم همچنین تعدادی از دانشجویان ورودی سال های گذشته و دارای رتبه های برتر در المپیادهای علمی و ورزشی و مسابقات فرهنگی و هنری مورد تقدیر قرار گرفتند.


نظر شما :