دانشجو به دنبال کسب علم، معرفت و مهارت باشد/ دانایی رمز قدرت

۰۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۰ کد : ۳۲۲۱ اسلاید شو اخبار و اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۸۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: علم آموزی، تقویت معرفت و آموختن مهارت سه مولفه ای است که دانشجو برای موفقیت باید به دنبال آن ها باشد.
دانشجو به دنبال کسب علم، معرفت و مهارت باشد/ دانایی رمز قدرت

دکتر "رضا چمن" در آیین معارفه نودانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که یکشنبه هفت مهر ماه در تالار پورسینا برگزار شد، با بیان اینکه پس از ورود به دانشگاه باید فضای ذهنی و فکری افراد تحت تأثیر تحولی شگرف قرار گیرد، افزود: دانشگاه محلی برای کسب دانش در مقیاسی گسترده تر از سطح آموزش و پرورش و دبیرستان و گرچه در ادامه مرحله قبل اما منزلگاهی در جایگاه رفیع است.

وی خطاب به دانشجویان ابراز داشت: خوداتکایی و خودکفایی و رسیدن به سطحی از بلوغ فکری بدون اینکه مباحث تنبیه و تشویق و امر و نهی اولیا تأثیر زیادی داشته باشد، باید با آزادی عمل بیشتر و خودآگاهی رقم بخورد و ارتقاءتحصیلی بیش از آنکه به دست دیگران باشد در ید قدرت شماست. شما به سطحی از بلوغ فکری رسیده اید که می توانید روی پای خود بایستید و خردمندانه و هوشمندانه مسیر درست را انتخاب کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مهمترین رسالت دانشجویان را توسعه معلومات آنان دانست و تأکید کرد: مهمترین انتظار خانواده ها، اساتید و مسئولان دانشگاه افزایش آگاهی شماست. قدر این فرصت را بدانید و توانمند دانش آموخته شوید تا بتوانید پاسخگوی نیازهای جامعه باشید.

دکتر چمن با بیان اینکه در این راه همه ارکان دانشگاه با تمام توان در اختیار دانشجویان است، اظهار داشت: با این حال مسئولیت این کار بیش از هرکس متوجه شما دانشجویان است. شما باید بدون حضور مستقیم والدین و آموزش معلم، نقشه راه ترسیم کنید، مبتکر باشید و با خلاقیت و دانش خود بالاترین قله ها را فتح کنید.

وی دانایی را رمز قدرت خواند و یادآور شد: اما این کافی نیست و دانشگاه تنها محلی برای کسب علم تجربی نیست بلکه محلی است برای معرفت اندوزی و باید شما را به شناختی برابر واقع نزدیک کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به ضرورت تقویت اعتقادات دانشجویان تصریح کرد: از سوی دیگر در کنار مباحث نظری، بخش عمده ای از کار ما در حوزه کارآموزی و کارورزی است و دانشجوی علوم پزشکی باید به عنوان متولی سلامت مردم، به دنبال تقویت مهارت نیز باشد.

دکترچمن با بیان اینکه در این راه مشکلات و سختی هایی نیز برای دانشجویان وجود دارد، تأکید کرد: خداوند در قرآن می فرماید به دنبال تحمل سختی ها گشایش نیز رخ می دهد و در دوران دانشجویی سختی هایی را باید تحمل کنید که البته شیرینی خود را نیز دارد.

وی همچنین در بخش دیگر صحبت های خود به افزایش تعداد دانشجویان ورودی امسال نیز اشاره کرد و از تلاش مسئولان برای تکمیل و تجهیز ۲ خوابگاه در حال ساخت این دانشگاه خبر داد.


نظر شما :